...

close

Stator Sargı Sarım Hizmetleri

Stator sargı sarımlarında dünya standartlarında hizmetler sunmaktayız. Sargı sarımında kullanılan emaye kaplı bobin telleri, cam elyaf makaronlar, presbantlar, vernikler hepsi özel ve kalitesi onaylı ürünlerdir. Kullanılan emaye kaplı bobin telleri elastik mukavemeti yüksek, yüksek sıcaklıklara dayanıklı HCO Corona sınıfı özel üretim bobin telleridir.
Stator sargı sarımı işçiliği de çok önemlidir. Konularında uzman teknik personellerimiz tarafından sarımı yapılan statorların, sarıma başlanmadan önce çalışırlık testleri de yapılmaktadır. Statorun kendisinde de hasar varsa yeniden sarılsa dahi amperaj dengesizlikleri görülebilir. Bu nedenle statorlar komple sökülüp temizlenir ve sarıma başlanmadan önce özel ekipmanlarla testlere tabi tutulurlar. Bu test, stator içi kısa devre olup olmadığının, rotor çubuklarında kopma olup olmadığının tespit edilebilmesine olanak sağlar. Bu tarz arıza durumlarında derhal müşterilerimiz bilgilendirilir ve izlenmesi gereken yol bilgisi verilir.
Stator sargı sarımları yapıldıktan sonra, stator tamamen hazır hale getirilir ( vakum, vernikleme sonrası ve kurutma sonrası ) ve 10.000 Volt meğer testine tabi tutulur. Meger testi sonucuna göre de onarımı yapılan ürün sevkiyata yada kompresöre montaja hazır hale gelmiş olur.

Go To Page Top