...

close

Kompresör Bakım-Onarım Hizmetleri

Pistonlu, vidalı ve santrifüj tip kompresörlerin minör ve majör bakım işlemleri orijinal yedek parçalar ile garantili olarak yapılmaktadır. Kompresör kabul ve onarım prosedürümüz aşağıda detaylandırılmıştır.
- Kompresörler firmamıza teslim edildiğinde, kompresör model, seri bilgilerinin, üzerindeki aksesuarları da not edildiği Kompresör Teslim Alma formu düzenlenir ve kompresöre SK- ile başlayan özel bir takip numarası verilir. Kompresör artık bu SK- numarası ile takip edilecektir.
- Kompresör, demontaj bölümünde komple demonte edilir. Sökülen tüm elektriksel ve mekanik parçalar teknik ölçüm ve kontrol işlemlerine tabi tutularak arıza durumları netleştirilir. Tüm demontaj ve arıza tespit aşamaları dijital kameralarla resimlenir.
- Kompresör arızası netleştirildikten sonra, tespit edilen tüm arızalar ilgili forma kaydedilir ve teknik ekiplerimiz tarafından mevcut arızanın olası nedenleri belirlenir.
- Kompresör arızasının giderimi ile ilgili hazırlanan fiyat teklifi ve mevcut arızanın olası nedenleri ile ilgili hazırlanan teknik raporumuz müşterilerimizle paylaşılır. Müşterilerimize kompresörlerin demontaj aşamaları ve arıza yedek parçaların resimleri de teklif ve raporumuzla birlikte iletilir.
- Müşterilerimizden gelen onarım onayı sonrası temizlik ve montaj aşamaları başlatılır. Kompresör onarımı tamamlandıktan sonra Bitzer test standında kompresörler %100 yük altında test edilirler. Kaçak testleri, boyama işlemleri ve paletleme tamamlandığında müşterilerimize onarım tamamlandı bilgisi verilir. Bir kompresör %100 yük altında test edilmeden kesinlikle sevk edilmez.
- Tüm aşamalar dijital kameralarla kaydedilir. Kompresöre verilen SK- numaraları artık kompresörlerle eşleştirilmiştir ve sonraki tüm takip işlemlerinde bu SK- numaraları kullanılır. Tüm kayıtlar çevrimiçi olarak arşivlenir ve istenen her zaman müşterilerimizin uzaktan erişimlerine de açık tutulur.

Go To Page Top